Настани кои следат

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Пред-Новогодишен базар

December 14, 2022 @ 7:00 pm - 10:00 pm CET

Секој Декември, веќе 8ма година по ред нашиот Лајонс Клуб Алфа организира пред-новогодишен базар во соработка со Заводот за рехабилитација на деца и младинци од Топанско Поле.  Дечињата со мала попреченост од тој Завод со голема радост секоја година го очекуваат овој базар за да ги покажат своите рачно изработени новогодишни украси и предмети кои ги прават специјално за тој ден.

Локација на одржување: Кафуле КРУГ кои се наша поддршка последниве години https://www.facebook.com/cafekrug/

 

Details

Date:
December 14, 2022
Time:
7:00 pm - 10:00 pm CET
Event Category:

Organizer

ЛК АЛФА
Phone
0702833768

Venue

https://www.google.com/maps/place/%D0%9A%D0%B0%D1%84%D0%B5+%E2%80%9E%D0%9A%D1%80%D1%83%D0%B3%E2%80%9C/@41.9998944,21.4207788,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x1354144c4a594487:0xd71f6b22b1337054!8m2!3d41.9998951!4d21.422972
Скопје, + Google Map